Tradiční slavnost Havířov v květech není jen o bezmála dvě hodiny trvajícím korzu alegorických vozů a přehlídce zájmových spolků.

I letos nabídne bohatý celodenní program. Konat se bude v sobotu 21. června, v první letní den. Už dopoledne vystoupí na podiu na náměstí Republiky duo Eva a Vašek. Po květinovém korzu bude program pokračovat.

„Myslím si, že program je opět tvořen pro všechny a nikdo nebude zklamán. Letos jsme zajistili vystoupení legendární skupiny Olympic, oblíbeného vokální seskupení 4TET v sestavě David Uličník, Jiří Korn, Jiří Škorpík a Dušan Kollár a zazpívá také Ewa Farna," řekla k programu ředitelka Městské kulturního střediska Yvona Dlábková s tím, že o dalších účinkujících se ještě jedná.

Letošní Havířov v květech je motivován selským dvorem. Na toto téma budou tvořit svá díla profesionální floristé. Lidé jejich práci ocení v anketě o nejkrásnější květinovou plastiku.

Vítězné dílo pak zpravidla reprezentuje město na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně, kde mívá Havířov nejobdivovanější expozici právě díky květinové výzdobě.