„Co si myslet o jedinci, který je schopen ukrást květiny od památníku, který připomíná nejen ty, kteří se podíleli na osvobození naší obce, ale také ty, kteří zemřeli v koncentračních táborech?“ napsal na svůj facebookový profil starosta obce Marian Lebiedzik.

Kromě zmizelých květin a znečištění památník nika poškozený není. Už je i čištý. „Chce se mi věřit, že tento duševní ubožák najde v sobě alespoň minimum elementární slušnosti a třeba v hodnotě květin, které si odnesl, poskytne nějaké potřebné věci pro děti ukrajinských uprchlíků v rámci sbírky, kterou již druhý měsíc naše obec realizuje. Rádi je těmto dětem předáme,“ píše starosta na sociální síti.

close Zatím neznámý vandal pošpinil památník obětem 2. sv války a vojákům Rudé armády psími exkremety. Navíc zmizely květin.  Foto: facebook M. Lebiedzika info Zdroj: Deník/Tomáš Januszek zoom_in Zatím neznámý vandal pošpinil památník obětem 2. sv války a vojákům Rudé armády psími exkremety. Navíc zmizely květin. Foto: facebook M. Lebiedzika