Lázně Darkov, přestože nemohou počítat s podporou města, stále nevzdaly svůj záměr postavit vedle budovy rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích nový termální park. Aktuálně byla představena architektonická studie, do konce roku lázně požádají o stavební povolení.

„Lázeňský aquapark, který nabídne veřejnosti celoroční vodní radovánky a relaxaci v bazénech s léčivou vodou, v Karviné skutečně bude. I přesto, že město projekt finančně nepodpoří, Lázně Darkov termální park sice v menším rozsahu a z vlastních zdrojů vybudují.

Konečnou podobu karvinského lázeňského aquaparku, který bude ve funkcionalistickém stylu, zpracoval architekt Martin Kareš a uznávaný brněnský atelier Kareš Rais, který je držitelem mnoha prestižních ocenění. Karviná se tedy může těšit na velmi moderní funkcionalistický objekt,“ uvedla generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Lázně Darkov zveřejnily vizualizaci objektu termálního parku, který chtějí stavět v Karviné-Hranicích.

Oproti původním plánům se projekt zmenšil asi na polovinu. Lázně investují do výstavby aquaparku 300 milionů korun. Část z vlastních zdrojů, část si půjčí od bank.

Do konce roku bude dokončena kompletní dokumentace a lázně požádají o společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavět by se mělo začít příští rok.