Lázně Darkov uzavřely s vybranými nemocnicemi smlouvu na samoplátecký program, který znamená, že kromě klientů, jejichž operace a pobyt hradí podle platných předpisů zdravotní pojišťovny, mohou do lázní ve spolupráci s nemocnicemi zamířit i lidé hradící si veškerou péči z vlastních prosředků.

„Jde především o pacienty ze zahraničí, kde jsou na tamních privátních klinikách na podobný systém již zavedeni. My si myslíme, že při špičkové úrovni české rehabilitační medicíny není důvod, abychom podobné programy nerozeběhli také u nás,“ řekl generální ředitel Lázní Darkov Vladimír Cigánek.

Od prosince loňského roku lázně navíc poskytují následnou léčebnou rehabilitační péči.

„Z tohoto důvodu letos upravíme dvě patra, která se využívají především pro včasné překlady klientů z akutní nemocniční péče na doléčení a rehabilitaci, a zrekonstruujeme i další patro. Tím vytvoříme ucelené komplexní pracoviště odborného léčebného ústavu o kapacitě 120 lůžek,“ vysvětlil generální ředitel.

Kapacity určené klientům s větším pohybovým handicapem a s nároky na zvýšenou ošetřovatelskou péči už v Karviné jsou. Otevřeny byly loni v dubnu a určeny byly pro takzvaný iktový program (pro pacienty po mozkových příhodách) a po závažných ortopedických operacích.