Informace o tom, že kraj chce přestěhovat některé seniory do nemocnice v Bílovci a do lázní v Klimkovicích a Karviné zazněla na pátečním brífinku vedení kraje s novináři. 

„Naši lidé v těchto chvílích vše domlouvají, je to v procesu, řekl hejtman Ivo Vondrák.

Mluvčí Lázní Darkov Miroslav Slaný zájem kraje o prostory Lázní Darkov potvrdil. „V tuto chvíli věc s krajem diskutujeme a čekáme na rozhodnutí pana hejtmana. Zatím nemáme písemné rozhodnutí,“ řekl mluvčí lázní.

Zpravodajství Deníku o koronaviru online sledujte zde.

Přesnější informace o počtu pacientů a další proto zatím nejsou schopny poskytnout. „Nechceme tedy v tuto chvíli předčasně spekulovat o tom, kterých přesně skupin potenciálně ohrožených by se to mělo týkat a jak konkrétně vše bude probíhat. Proto zatím nedokážeme sdělit podrobnosti typu od kdy, kdo přesně, kolik, kam přesně, na jak dlouho. Vše bude záležet na tom, jak se bude situace a epidemie v kraji vyvíjet,“ řekl Miroslav Slaný. 

Dodal, že lázně jsou připraveny a ochotny pomoci. „Jsme součástí krizového scénáře kraje. Pokud kraj rozhodne, že to bude tak, nebo tak, my se tomu přizpůsobíme a pokusíme se vyjít maximálně vstříc, využijeme veškeré naše kapacity, abychom pomohli situaci zvládnout. Podmínkou je ovšem dostatečný počet ochranných prostředků pro všechny naše zaměstnance,“ dodal mluvčí Lázní Darkov.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník