„Napadlo mne to v roce 2009, kdy jsem běžel dvacet čtyři hodin bez přestávky a bez nějakých 500 metrů se mi podařilo uběhnout 170 kilometrů. Jsem patriot, mám rád i erby, symboly a další tyto věci, a řekl jsem si, že v roce 2018 takto symbolicky během oslavím výročí našeho státu,“ řekl před startem Petr Kuchař.

Samotné přípravy na trasu prý nebyly nijak složité.

„Nejtěžší bylo prodat mou ordinaci. Bez toho bych si tento svůj sen nemohl dovolit, přeci nemohu nechat pacienty půl roku bez lékaře. Mladým lékařům se dnes do samostatného podnikání moc nechce, obnáší to i spousty starostí navíc, ale nakonec se podařilo i toto,“ podotkl sympatický internista a všeobecný lékař, který svou praxi provozoval v Praze, kam se z Dětmarovic před lety odstěhoval za svou ženou.

Na trase ho bude doprovázet právě i manželka Věra, která pojede v karavanu, kde bude celá osádka i spát a mít další potřebné zázemí. Běžcovu ženu čeká po trase i její práce účetní.

„Dnes už je to naštěstí díky technice možné, jednou měsíčně ale zajedeme i domů, abychom si vyřídili i další potřebné věci a trochu si odpočinuli,“ říká Věra Kuchařová, která zároveň manželovi občas pomůže i na trati a část odběhne za něj.

Pan doktor pak na trati bude sám sebe hlídat také po zdravotní stránce, zejména kvůli srdce, které občas pozlobí. A výborným společníkem a hlídačem bude jistě i psík, původem „útuláček“, Kamilka. Ta běh ve speciálních kšírech rovněž miluje a má už také něco naběháno.

Sympatickou trojici čeká na trati s přestávkami několik měsíců. Návrat je v plánu na stejné místo, tedy zpět k dětmarovickému rodnému domu Petra Kuchaře, 28. října, tedy přesně v den výročí. Běžci a jeho týmu požehnal před startem i dětmarovický katolický farář Marcel Puvak.