V rámci kampaně Movember vznikl klip, v němž jsou níže jmenovaní muži zachycen při úpravě tváře a nakonec s knírkem, který si muži v listopadu nechávají narůst jako symbol jejich podpory této kampaně.

Jak říká primář urologického oddělení nemocnice MUDr. Josef Kopecký, dva ze tří mužů nad 60 let umírají právě na tuto diagnózu. „Do kampaně Movember se letos se poprvé oficiálně zapojila i naše nemocnice, která se pyšní urologickým oddělením s nadregionálním dosahem. Každý rok se u nás léčí desítky pacientů s touto onkologickou diagnózou,“ říká Josef Kopecký.

Lékaři havířovské nemocnice podpořili kampaň upozorňující na nutnost prevence rakoviny prostaty.Zdroj: NsP HA

Stále více odhalených případů rakoviny prostaty je podle něj především díky kvalitnější diagnostice. "Zvýšená hladina krevního testu – prostatického specifického antigenu (PSA) - je vodítkem k odhalení časných stadii karcinomu prostaty (CaP). Další moderní, ale náročnou a drahou diagnostickou modalitou je magnetická rezonace, která se nyní do nemocnice v Havířově pořizuje," prozradil primář.

Urologové z Havířova podporují preventivní programy rakoviny prostaty a varlat už dlouho. Svou podporu může havířovskému týmu vyjádřit na oficiálních stránkách Movember.com kdokoli.

Videoklip najdete ZDE

V klipu havířovské nemocnice svou tváří Movember 2020 podpořili: Norbert Schellong - ředitel nemocnice, Martin Sedláček - lékař, náměstek pro léčebnou péči, Josef Kopecký - primář urologického oddělení, František Pokorný - primář interního oddělení, Petr Baránek - provozně technický náměstek, Teodor Jurga - vedoucí odd. centrálního zásobování a Luboš Vejmola - vedoucí nemocniční lékárny.