Po změnách orlovského lesoparku volá tamní veřejnost i někteří zastupitelé. Lesopark se rozkládá na poměrně velkém území od parkoviště nemocnice až k zimnímu stadionu. Podle místních by mohl sloužit k odpočinku i jako místo rekreace pro děti a dospělé. Zatím tomu tak ale úplně není. Místním se nelíbí zejména některá nepříliš udržovaná zákoutí.

„Myslíme, že tam není právě bezpečno. Místy je tam i nepořádek a celkový vzhled takových míst by se mohl změnit a zpříjemnit. Nevíme, proč to nejde, a raději tam ani nechodíme,“ shodly se například dvě oslovené ženy, které kousek od lesoparku procházely s kočárky. Lesopark tak užívá spíše místní mládež. „Dobře se tam sedí, občas trošku popijeme, nebo dáme cigaretku,“ usmívá se oslovená partička mladých Orlovanů. O budoucnosti lesoparku se přitom hovořilo také na zatím posledním orlovském zastupitelstvu. „Proč s tím místem nic neděláme?“ zněly dotazy zastupitelů.

„Lesopark zatím není zcela v našem vlastnictví. Proto nemůžeme sami rozhodovat. O tom, abychom získali celou plochu do vlastnictví města, jednáme,“ zněla tehdy odpověď vedení města. Lesopark má rozlohu asi 21 hektarů, město vlastní 15 hektarů. Menší zbytek vlastní soukromá osoba, více jak pět hektarů náleží společnosti Lesy České republiky.

Město ale i tak říká, že lesopark udržuje také za těchto podmínek. Ovšem jen na území, které patří městu samotnému. „Provádíme kosení trávníků a celoročně zajišťujeme čistotu travnatých ploch,“ říká mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková. „Vybraná firma provádí také údržbu chodníků v lesoparku, odvoz smetí, proklesťování dřevin, vysazují se také nové porosty,“ uvádí dále mluvčí města s tím, že o městskou část lesoparku je takto po všech odborných stránkách postaráno.