Lessy přijel do Karviné právě na pozvání primátora, který s ním chtěl hovořit o opatřeních, která je třeba udělat pro zastavení nárůstu kriminality ve městě.

Podle statistik za loňský rok totiž Karviná vykazuje až třicetiprocentní nárůst kriminální činů.

„A přímo v Karviné jsou lokality, kdese křivka ubírá exponenciálním směrem,“ tvrdí policejní prezident s tím, že na tuto situaci je nutné reagovat.

Jak? Od února bude v ulicích Karviné více policejních hlídek. „V nejbližším možném termínu vyvážu zásahovou jednotku z Moravskoslezského kraje, která slouží ve Šluknovském výběžku, a dám ji k dispozici krajskému policejnímu řediteli,“ řekl Lessy.

Na krajském policejním řediteli pak bude, jakým způsobem muže na hlídkovou činnost nasadí. „Pan ředitel bude analyzovat situaci, pokud jde o nápad kriminality a podle toho bude hlídky nasazovat. Pokud by ani to nestačilo, posílíme hlídky na Karvinsku policisty z jiných územních odborů tak, jak nám to umožňuje zákon,“ dodal policejní prezident.

Krajský policejní ředitel Tomáš Tuhý řekl, že nejvyšší nárůst kriminality hlásí obvodní oddělení Karviná 1 a Karviná 7. „V těchto obvodech proto budeme posilovat výkon služby podle aktuálních potřeb,“ řekl Tuhý.

Primátor Karviné Tomáš Hanzel navíc přislíbil větší nasazení karvinské městské policie. A zefektivnění spolupráce strážníků a státní policie.

Policisty z pořádkové jednotky však může využít nejen Karviné, ale i Havířov, kde jsou podle policejního prezidenta podobné signály o zvyšující se trestné činnosti.