V Českém Těšíně už koupací sezonu ukončili, její výsledek byl historicky nejhorší.

„Tak špatnou sezonu jsme ještě nezažili. Letos navštívilo naše letní koupaliště celkem 25 629 návštěvníků, to je o 39 procent méně než loni, celková tržba je přitom o 42 procent nižší než v roce 2013, jde o rozdíl zhruba půl milionu korun," uvedl Vladimír Kroček, ředitel městské Správy účelových zařízení, která městské koupaliště provozuje.

Nyní už v Těšíně koupaliště zazimují. Hlásí, že dokonce v doposud nejtragičtější sezoně, kterou si připsal rok 2010, se prodalo okolo třiceti tisíc vstupenek.

Nejinak tomu bylo i na letním koupališti v Karviné, kde byl rozdíl oproti loňskému roku opravdu obrovský, zažili tak nejhorší sezonu za posledních 10 let.

„Letos bylo přesně 27 809 platících zákazníků, loni jich přitom bylo okolo 47 tisíc, to zase byla sezona až výjimečně dobrá. Běžně chodí okolo 40 tisíc návštěvníků," řekla vedoucí letního koupaliště z Karviné Taťána Červená.

Podle ní je podmínkou pro slušnou návštěvnost teplé a slunečné počasí dohromady.

„Letos byla sezona špatná hlavně kvůli počasí. Když už bylo hezky, tak třeba jen odpoledne, a to už měli lidi jiný program. Bylo velice málo dnů, kdy bylo hezky po celý den," dodává.

Aktuální informace z koupaliště v Doubravě zatím nejsou k dispozici.

„Provozovatel nám předává zprávu o provozu koupaliště v říjnu. Letošní počasí však provozovatelům koupališť nepřálo, zvláště srpen byl značně deštivý. Dle konzultace bylo pouze osm dní vhodných ke koupání," říká Pavel Wija z doubravského obecního úřadu.

Až o polovinu méně návštěvníků oproti loňskému roku hlásí z Havířova. Na vině opět není nic jiného než počasí. „Časté přeháňky vyháněly lidi z koupališť. Podotýkám totiž, že ceny zůstaly stejné jako loni s tím, že se úroveň atrakcí, občerstvení a celkově vyžití zvedla. Loni navštívilo koupaliště zhruba 65 tisíc lidí a letos to bylo k datu 31. srpna přesně 35 625 návštěvníků," uzavírá ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení v Havířově Václav Wicher.

Orlovské letní koupaliště je kvůli havarijnímu stavu už několikátou sezonu uzavřené a Bohumínští musejí pro letní koupání buď využít krytý aquapark, přírodní nádrže nebo vody řeky Odry.

Martina Kotulová