Žádná větší a dopravu omezující oprava není plánována na silnicích mezi městy. Největší změny ale čekají Karvinou, kde má v květnu začít rekonstrukce čtyřproudové ulice Rudé armády, vedoucí z centra města směrem na Petrovice u Karviné. Nový povrch dostane silnice v 1355 metrů dlouhém úseku od křižovatky s třídou 17. listopadu až po křížení s ulicí Čsl. Armády. Na úsek kolem okružní křižovatky Rudé armády - Leonovova - Havířská se oprava nevztahuje.

Nový obchvat Karviné

Od května do září bude řidičům komplikovat život také oprava ulice Polská ve starém Ráji. Probíhat bude v úseku dlouhém 1805 metrů, který začíná u kruhového objezdu na třídě 17. listopadu a končí na hraničním přechodu do Polska.

Ulice Rudé armády v Karviné čeká letos během roku oprava, která si vyžádá určitá omezení v dopravě.
Pozor na omezení v dopravě, Karvinou čekají opravy dvou silnic

Úprava čeká také rondel v místě křížení s ulicí Ciolkovského a ulicí Božkova. „Ostrůvek okružní křižovatky bude vyvýšen a opticky zvýrazněn. Vodorovné dopravní značení bude provedeno v plastu,“ řekl Radek Podstawka, náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu.

Největší změna ale čeká Karvinou během letních prázdnin, kdy se má zprovoznit nový silniční obchvat města. Tomu bude předcházet obměna asfaltového povrchu v ulici Nádražní, po níž se bude ze strany od Bohumína na tři kilometry dlouhý obchvat najíždět.

Omezení na dálnici do Frýdku

Během května má začít také oprava ulice Lidická v Bohumíně. Po dokončené opravě a uzavírce skřečoňského mostu, druhé větší letošní omezení v dopravě ve městě. Příjezd k dálnici od Karviné to ale nijak neomezí. Souvislá oprava je plánovaná v ulici 1. máje, v křižovatce s plastovým kruhovým objezdem zvaným „piškot“.

Do rekonstrukcí silnic a mostů kraj rekordně investuje.
Tyto silnice v kraji se letos dočkají oprav. Dostalo se i na Karvinsko

V Českém Těšíně se co nevidět rozběhne rekonstrukce ulice Frýdecká a na jeden den bude uzavřena doprava v ulici Jablunkovská, kde se bude likvidovat nadchod nad touto silnicí, v místě zvaném „u zámečku“. Demolice je naplánována 22. a 23. května.

Asi největší nepříjemnost čeká na řidiče na dálnici D48 od Českého Těšína směrem na Frýdek-Místek. Silničáři se tam pustili do opravy telematiky v úseku Dobrá – Dolní Žukov. Až do podzimu se tam bude jezdit v obou směrem jen v jednom pruhu.

Úsek I/56 v Místecké ulici, kde pokračuje jarní etapa rekonstrukce přemostění podchodu, 12. 4. 2023.
Řidiči pozor! Omezení na frekventovaných cestách Frýdecko-Místecka, opravují se

V Havířově začíná oprava ulice Fryštátská, kde silničáři budou měnit asfaltový povrch. Práce jsou naplánovány do září.

V Orlové letos žádnou zásadní opravu na některé z tamních frekventovaných komunikaci v plánu nemají. ,,Orlová pokračuje v harmonogramu oprav komunikací, které vyžadují akutní opravu a budeme je postupně opravovat tak, jak to aktuální finanční situace dovolí. Zároveň mapujeme a vyhodnocujeme situaci ve městě, a proto se budeme snažit vybudovat také nová parkovací místa," uvedl místostarosta Roman Galia.