Několik láhví „ostřejšího" alkoholu se už během prodlouženého víkendu vrátilo na police restaurací, barů a hospod, lidé však panáky příliš nevyhledávali a raději popíjeli pivo nebo víno.

Deník zjistil, že lidé přistupují ke konzumaci tvrdého alkoholu s respektem.

„V pátek i v sobotu jsme si na zmírnění prohibice připili několika frťany, ale jen tak lehce. Popíjeli jsme Jelínky, kterým věříme," svěřil se redaktorce Deníku Pavel Mana z Dětmarovic.

To Jakub Pavelka z Orlové si v sobotu večer z místní večerky odnášel dva půllitry rumu. „Už mají zase plnou polici, tak to jsem rád. Láhve jsem si ale raději pořádně prohlédl a vidím, že kolek je zbrusu nový, takže strach nemám," řekl Orlovan.

Že lidé přistupují ke konzumaci tvrdého alkoholu s jistou dávkou opatrnosti, potvrdila i číšnice jedné z nejvyhledávanějších orlovských pivnic.

„Náš dodavatel nám ze skladu pustil vodku, rum a dva bylinné likéry, ale stejně se to neprodává. Zákazníci zůstávají u piva, protože jednak mají strach, jednak nemají peníze," řekla číšnice z pivnice Centrum.

Její slova potvrdila i číšnice z Krčmy u Radka, která se nachází v centru Orlové- -Lutyně.

„Pár lahví tvrdého alkoholu už máme, ale ani ti největší štamgasti se po něm neshánějí. Nedivte se, lidé jsou opatrní," konstatovala mladá žena.

Také v orlovské pivnici Morava se už, na rozdíl od čtvrtečního večera, některé destiláty vrátily na své místo.

„Naléváme z lahví, které jsme si nechali prověřit, ale tržby z prodeje tvrdého máme stejné jako před prohibicí. My nejsme kořalková hospoda, my žijeme z piva. Prohibice nás proto nijak dramaticky nezasáhla, nejvíce to odnesla Stodolní," sdělil provozní pivnice Morava Jindřich Cholevík.

V Karviné byla situace podobná

Vitrína Cafe BB Baru na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě se už také zaplnila, ale jak sdělila obsluha, úplně nové láhve stále zůstávají neotevřené.

„Za celý víkend si nikdo panáka nedal. Nejvíce na odbyt jde stále pivo nebo víno. Tak to vypadalo celé léto. Lidi šetří," informovala čísnice.

Z desítky barů a hospod, které včera zpravodajové Deníku navštívili, se ale přece jen našla jedna, kde lidé popíjeli tvrdý alkohol zcela bez obav.

Jednalo se o karvinskou Restauraci Kriváň.

„V pátek i v sobotu už se lidé po svých oblíbených destilátech sháněli. U nás je to úplně bez problémů naléváme z certifikovaných lahví, jejichž původ můžeme na místě doložit, a naši zákazníci vědí, že nemusí mít strach a že my bychom jim žádný podpultový panč nenalili," přiblížila situaci číšnice zmíněné restaurace Eva Sobčáková.

Dodala, že všechny otevřené, ale i spoustu nedotčených, okolkovaných lahví, které byly k dostání před prohibicí, museli zlikvidovat.