Jen o pár metrů dál se zase všichni mohli pobavit na rodinné zábavné akci k pálení čarodějnic v Rybím domě.

Být archeologem, zastřílet si z luku, vykopat kosti, utkat tkanice dobovým způsobem, ryt do voskových tabulek a mnoho dalšího. To vše mohou každý otevírací den prožít návštěvníci Archeoparku Chotěbuz, který se v sobotu slavnostně otevřel po 2 letech stavby nové budovy a dalších obnovovacích prací. Dnes tady lidé najdou jedno z nejzajímavějších míst regionu, kde doslova dýchá atmosféra pradávných časů, zároveň jde ale také o moderní místo, kde se pobaví a dozví mnohé každý, koho baví historie, příroda a další.

A to hovoříme o běžné otevírací době. „Stejně jako před rekonstrukcí se i nyní budeme zaměřovat také na speciální víkendové akce. Už 14. května do bude Jaro v archeoparku, které bude zaměřené především na přírodu, bude zde i ornitolog a věnovat se budeme také odchytu a kroužkování ptáků. Od 20. do 22. května pak proběhne tradiční akce Na jantarové stezce, kterou spolupořádáme s historickou skupinou Bizon. Sjedou se zde historické skupiny z celé republiky, vznikne tady celá středověká vesnička a návštěvníky čekají i mnohé další zážitky," zve vedoucí Archeoparku Chotěbuz Veronika Chmelařová.

Živo bylo v sobotu také v nedalekém Rybím domě. Také zde se o víkendech koná nejedna zábavná akce. Tentokrát šlo o rodinný den plný her, věnovaný svátku pálení čarodějnic.