Jednotlivé projekty lidem představí jejich nositelé, kterými jsou například MSID, Slezská univerzita, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, Moravskoslezské energetické centrum nebo soukromá společnost PDI. Zástupci nositelů projekty představí, přiblíží jejich smysl, objasní jejich transformační potenciál, upřesní jejich umístění a zaměření.

Ilustrační snímek.
Úředníci v Karviné odebrali osmidenní dítě. Rodiče skončili spoutaní na chodníku

„Řeč nebude jenom o strategických projektech, chceme lidem vysvětlit, že Karvinsko a celý náš kraj mají celou řadu dalších příležitostí. Chceme evropské zdroje využít na rozvoj regionu a na to, aby se lidem u nás dobře dařilo, měli zajímavou práci a příjemné prostředí i možnosti se pobavit. Je na čase začít brát útlum těžby ne jako tragédii, ale naopak jako výzvu a novou příležitost nastartovat zásadní a pozitivní změny,“ říká náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Demonstrace pod názvem, Setkání rodičů s učiteli a politiky, 31. sprna 2021 v Ostravě.
Nesahejte nám na děti, protestovali rodiče v Ostravě. Demonstrace budila rozpaky

Projekty, které byly doporučeny jako strategické, občanům představí na celkem třech veřejných projednáních. Veřejná projednání se vedlke Karviné budou konat také v Ostravě a na Frenštátsku.

Lidé se s projekty nejen seznámí, budou se moci také ptát a projekty připomínkovat. Prezentace a následné diskuze s občany se zúčastní hejtman Ivo Vondák, jeho náměstek Jakub Unucka, primátor Karviné Jan Wolf a Zdeněk Karásek, zmocněnec hejtmana kraje.