Všechny čtyři představené návrhy počítají se zachováním nádražní haly, kterou původně chtěly České dráhy odstranit.

Návrhy nechalo připravit město s tím, že řeší pouze přednádražní prostor, který je v jeho vlastnictví. Železniční stanice, včetně haly, patří stále Českým dráhám.

Hlasování je možné pouze na lístcích z tištěného vydání Radničních listů. Město tím chce omezit ovlivnění lidmi mimo město. 

"Od nadcházejícího pondělí mohou obyvatelé Havířova hlasovat o budoucí podobě prostoru před havířovským nádražím. Hlasovat není možné elektronicky, i když varianty návrhů budoucí podoby se od pondělí objeví také na webových stranách města. Především jsou ale zveřejněny v měsíčníku Havířova Radniční listy, kde jsou lidem k dispozici také anketní lístky. Ty budou moci hlasující vhazovat se zvolenou podobou prostoru přednádraží do uren na pěti místech v Havířově," informovala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová. 

Varianta 1 - 152 parkovacích míst, na zastřešení chce autor použít ocelovou konstrukci a exteriérové membránové plachty
Varianta 2 - 152 parkovacích míst, na zastřešení má být použita ocelová konstrukce a bezpečnostní sklo, popřípadě akrylát
Varianta 3 - 182 parkovacích míst, zastřešení ocelovou konstrukcí s použitím plechové krytiny se světlíky
Varianta 4 - 182 parkovacích míst, zastřešení ocelovou příhradovou konstrukcí s využitím nerezového plechu a plechové krytiny

Informace a podmínky k hlasování v anketě