Tam si totiž ukončení 2. světové války státním svátkem nepřipomínají a supermarkety mají normálně otevřené. Na parkovištích před nimi převládala ve středu vozidla s moravskoslezskými registračními značkami. „Člověk přijede na polské parkoviště a vidí samé naše značky,“ podivoval se muž, který si zřejmě myslel, že nápad vyrazit ve středu do Polska měl pouze on.

V řetězci Biedronka v obci Krzyżanowice nedaleko Hatě na Opavsku bylo poměrně plno a chvílemi se muselo čekat na vozíky, případně se spokojit s košíkem. Ceny potravin již sice nejsou tak výhodné jako kdysi, stále se ale vyplatí větší nákupy.

Ilustrační foto.
Pozor na falešné hokejové vstupenky. Můžete zůstat před stadionem

Hodně zklamaní však byli pivaři. O cenách, které jsou u nás, si mohou nechat jen zdát. „Zlaté české obchody. U nás se dá pořídit lahvové pivo v akci kolem patnácti korun, plechovky do osmnácti korun. Zlatého Bažanta jsem nedávno koupil za 13 nebo 14 korun a tady stojí 5 zlotých, což je téměř třicet korun. A ještě píšou, že je to ve slevě. I plechová piva tu vyjdou dráž,“ posteskl si starší muž své manželce. Vzápětí ho zaujala nezvyklá pivní akce nemající u nás obdoby. Při koupi pěti místních piv byla další tři zdarma. Nakonec ale po „konzultaci“ se svou drahou polovičkou, která jeho nadšení nesdílela, nabídce odolal.