Exploze barev Karviná – Projekt Music Isle. Tak zněl oficiální název akce, kterou v sobotu uspořádala místní Mládežnická rada v areálu na Lodičkách.

Inspirací byl indicko-nepálský festival Holi. Ten se tam koná každoročně a lidé ho nazývají také slavností barev nebo festivalem lásky. Při této příležitosti na sebe lidé házejí barevné prášky a cákají zbarvenou vodou.

Festival byl plný barev a veselí a užili si ho zejména mladí lidé.

„Během tohoto svátku si lidé dělají čas na své blízké, zapomínají na špatné věci a užívají si. A to jsme přesně chtěli. Aby se mladí lidé setkali, užili si to a třeba se i sblížili,“ uvedl organizátor karvinské verze festivalu Petr Zakrzewski.

Kromě toho se Exploze barev koná každoročně i v partnerském městě Karviné Jastrzębie-Zdrój. „Když jsme tuto akci navštívili, řekli jsme si, proč bychom ji nemohli uspořádat i u nás. Chtěli jsme to ale udělat i originální, takže jsme akci ozvláštnili hudebními vystoupeními,“ dodal Zakrzewski.

Odpolednem tak provázela kapela Světlo a DJ ze sound systemu Electroswing Mafia.

I přes ne zrovna příznivé počasí dorazilo na akci přes tři stovky mladých lidí, kteří se během chvilky sladili do barev duhy. „Super akce, ale hodně lidí asi odradilo počasí, jinak by jich určitě přišlo víc. Škoda, že jsme dostali jen dvě barvy,“ řekla návštěvnice Kristýna Sikorová.

Hana Husovská