Jejich rozšíření po celé Karviné zatím v plánu není. „Projekt digitálních informačních tabulí financuje Moravskoslezský kraj a instalují se na zastávkách MHD, kde zastavuje taky řada spojů příměstské autobusové dopravy. Další zastávky v Karviné tedy kraj už financovat nebude. Další panely by muselo zaplatit město,“ řekl jednatel společnosti KODIS Aleš Stejskal.

Skutečnost, že panely zatím nebudou na každé zastávce, však společnost KODIS nahrazuje alternativou, která je přístupná všem, kdo majitelům chytrých telefonů.

„Od září v Karviné začneme dávat na zastávky k vyvěšeným jízdním řádům QR kódy. Po jejich načtení se v telefonu objeví tento panel konkrétní zastávky se všemi aktuálními odjezdy na displeji,“ doplnil Stejskal.

Neshody na Kosmonautů

Aktuálně jsou v Karviné nové informační panely v obou směrech na zastávce Obchodní dům, na zastávce Kosmonautů je však tato novinka pouze ve směru jednom. „Potřebovali jsme souhlas bytového družstva, kterému patří přilehlé domy. Bohužel mezi lidmi vznikl nekompromisní nesouhlas, a ačkoli byla tabule objednaná, zatím ji tam osazovat nebudeme,“ uvedl jednatel KODIS.

Reakce veřejnosti na nové zařízení je ale jednoznačně kladná a lidé jsou za jednoduchou cestu k informacím o odjezdech rádi. Na základě požadavků starostů se takto brzy panel objeví například v Dolní Lutyni na zastávce Obecní úřad nebo ve Stonavě na zastávce PZKO.

V Karviné bude nová tabule na autobusovém nádraží, která bude dlouho očekávanou náhradou za starou nefunkční.