Nájemníci zhruba 2800 městských bytů, na které se dosud při plošné výměně oken nedostalo, se těšili, že na ně přijde řada už letos. Zima je však za dveřmi, ale nová okna jsou ještě v nedohlednu. Důvodem jsou administrativní průtahy v přípravě.

„První výběrové řízení na poskytovatele úvěru ve výši 160 milionů korun jsme museli zrušit a vyhlásit nové. Přihlásil se totiž jen jeden peněžní ústav. Druhá soutěž už byla úspěšná. Úvěr máme zajištěný a můžeme ho čerpat. Teprve po získání úvěru však mohla být vyhlášena soutěž na dodavatele oken. Ta ještě stále běží a uzavřena bude začátkem listopadu," řekl ekonomický náměstek primátora Eduard Heczko.

Vyhráno nebude ani po vyhlášení vítězné firmy. Ostatní uchazeči mohou výsledek soutěže napadnout, čímž by se výměna oken opět zdržela. Teprve po definitivním přiklepnutí zakázky může firma okna nechat vyrobit, a to podle požadavků města stanovených v podmínkách soutěže.

O něco více štěstí měli nájemníci čtyř domů, kde výměna oken právě probíhá. U těchto domů se nejedná jen o pouhou výměnu oken, ale o komplexní sanaci, která zahrnuje zateplení a další drobné modernizační práce. Domy v ulicích Jarošova a Jílová jsou téměř před dokončením. Už brzy se dočkají také lidé z domu v ulici 17. listopadu a na jaře i v domě Na Nábřeží.

Na sanaci těchto domů měla Městská realitní agentura vyhrazeno 55 milionů z fondu nájemního bydlení.

Čtěte také: Drahé teplo už nebude lidem unikat starými okny