Do úklidu „Šestky“, jak se čtvrti mezi místními přezdívá, se pustili stejnojmenný spolek společně s nízkoprahovým zařízením Oáza, městem Karviná, městskými strážníky a firmou Residomo, které patří většina tamních domů.

Na očistě čtvrti se podílely i místní děti, mládež a několik dospělých nájemníků. Právě na ně byla podle zástupce ředitele karvinské městské policie Václava Ožany úklidová akce cílena.

„Na středeční úklid by měly navazovat další podobné kroky, je však nutné, aby ruku k dílu přiložili především samotní obyvatelé. Právě oni zde bydlí a je třeba, aby si uklizeného prostředí vážili. Když se jednou u takové práce zapotí, dají ostatním co proto, pokud budou kolem zase dělat čurbes,“ vysvětluje Ožana s tím, že například místní děti si ve středu Šestku zvelebily i za pomoci pestrých barviček, kterými vyzdobily zbytky plotů a podezdívek.

Úklid se pak zaměřil i na místní sklepy a okolí domů. „Během dne se zaplnilo a odvezlo osm plných kontejnerů – od různých praček, přes matrace a nejrůznější špínu. Dva kontejnery zůstaly ještě na místě a lidé je mohou volně využít,“ dodala mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz s tím, že aktivní účastníky čekala na konci odměna v podobě opečených buřtů.

Pavla Krůčková