Problém je v tom, že molo dosud nebylo oficiálně zprovozněno a proto bylo zprvu opatřeno páskami se zákazem vstupu. Ty však v průběhu minulých dnů zmizely a lidé molo začali normálně využívat. Jak jsme se přesvědčili ve čtvrtek odpoledne, chodí se tam slunit a posedávat. A to navzdory upozorněním na sociálních sítích, že molo dosud nebylo zkolaudováno. Nikomu to ale, zdá se, nevadí.

„Šel jsem okolo, barevná páska stržena, čtyři lidi rozvalení, jeden poskakoval, aby zjistil stabilitu a jeden plavec stoupal po žebříku. Zbytečná opatření, Slovan a občan ČR nikdy nebude nic respektovat. Smutné… Stejně jako psi na pískové pláži, kam nesmějí. Už ani ten nápis o psech tam není pořádně vidět!“ reagoval v diskuzi na serveru Karviná žije Jan Amos Kottas.

Mluvčí města Deníku potvrdil, že molo skutečně dosud uvedeno do užívání nebylo. „Ano, víme, že lidé už molo využívají, přestože by neměli. Město dosud nepřevzalo stavbu, administrativa kolem toho prostě chvíli trvá,“ konstatoval rezignovaně mluvčí města Lukáš Hudeček.