Kvůli výluce na trati jezdí v těchto dnech vlaky jen po jedné koleji a zastavují proto u jednoho nástupiště, které je jinak určeno pro směr na Ostravu. Kvůli výluce dochází ke zpožděním.

„Já jsem ráda, že tady ta zastávka je. Bydlím ve středu Havířova a na vlak chodím pěšky. Na nádraží do mám 25 minut, zatímco tady jen 10 minut, což je pro mě výhodné. Lidi budou tuto zastávku určitě využívat. Škoda, že zahájení provozu neoznámili dříve. Ale přesto do předchozího vlaku na Těšín nastupovali tři lidé,“ řekla Jana Hrdličková.

Do dalšího vlaku sice nenastoupil nikdo, ale třem cestujícím zastávka vyhovovala pro vystoupení, když nemuseli zajíždět až na havířovské nádraží.

Správa železniční dopravní cesty předpokládá, že zastávku denně využije až 600 cestujících. V zastávce zastavují všechny osobní a spěšné vlaky. Ostatní jen projíždějí. Zastávku využijí především lidé bydlící poblíž, zaměstnanci nebo návštěvníci nedaleké nemocnice nebo třeba lidé mířící do obchodní zóny.

Bezbariérový přístup je zajištěn po chodnících. Kratší cestu nabízejí schodiště a jistě se najdou i tací, kteří si budou cestu krátit stupňovitým odtokovým kanálkem připomínajícím schody.

Na nástupištích jsou přístřešky, několik sedaček, odpadkové koše na tříděný odpad, informační tabule a rozhlas. Ze všech konců snímají dění na nástupištích kamery.

Ilustrační fotografie.
Mapa ukazuje, jak umírají ptáci v regionu nejčastěji
Zdroj: Youtube