Podle stížností, které lidé adresují radnici nejen písemně, ale i prostřednictvím sociálních sítí, se ve vysoké trávě na sídlištích ztrácejí nejen psi, ale někde i menší děti. Více se však Havířované bojí klíšťat.

Sekáči dělají, co mohou

Město je rozděleno na několik lokalit, z nichž každá má stanovenou četnost sečí. Přestože firmy, které jsou údržbou zeleně pověřeny, termíny sečí dodržují, v některých lokalitách lidé upozorňují, že je na jejich vkus až příliš vysoká.

„Tak vysoký porost v Havířově-Podlesí už nebyl nějakou desítku let. Nevím, zda je příčina technická nebo to souvisí s novým vedením na magistrátu,“ napsal redakci čtenář, který připojil i fotografie.

Letní koupaliště v Havířově.
Koupaliště už jsou v provozu

Pozdní zelené jaro

Situaci sledují úředníci odboru komunálních služeb a o vysoké trávě na svém zasedání diskutovali také radní.

„Ano, skutečně máme místa, kde je tráva vysoká. Je to dáno letošními klimatickými podmínkami, které jsou pro růst trávy velmi příznivé. Seč začala zhruba o měsíc později, protože ještě v dubnu sněžilo. V té době ještě nebylo co kosit. S nástupem teplého počasí s opakovanými srážkami se však trávě začalo dařit. Bohužel bylo tam i období několika deštivých dnů, kdy stroje na trávníky vyjet nemohly,“ řekla vedoucí odboru komunálních služeb Zdena Mayerová.

Do boje s vysokou trávou vstoupili také pracovníci státní Agentury ochrany přírody a krajiny, kteří kosí plochy v okolí řeky Lučiny. Stejně, jako jiní vlastníci pozemků, musí i oni stihnout plochy pokosit do konce června.

Ilustrační foto
Zrůdy tráví psy