Na plot před vstupem do budovy, kde jsou nejrůznější kanceláře i ordinace, si lidé stěžovali vedení města. To však do sporu podnikatelů příliš zasahovat nemůže.

Oplocení, jaké se používá například na stavbách, nechala postavit firma DENIZLI, která vlastní parcelu, na níž je placené parkoviště. Samotný objekt ale vlastní a provozuje společnost P A C. Ta se snaží, aby bylo prostranství před vchodem volně přístupné jako dříve.

„Máme s tím velké potíže a došlo to až tak daleko, že to řeší nejen město, ale i soud. Ten v únoru ve věci vydal rozhodnutí, které je pravomocné, ale žalovaná strana ho nerespektuje. Podle soudu mělo být oplocení odstraněno a žalovaný se měl zdržet dalšího podobného konání. Oplocení je ale na ploše stále, akorát popadalo na zem. Vstup do našeho objektu hyzdí a ztěžuje lidem přístup,“ řekli Deníku zástupci společnosti P A C.

Oplocení původně zabíralo větší plochu, a to až k řeznictví a dalším provozovnám. Kdo se s majitelem plotu dohodl, tomu byl přístup otevřen.

Ke vchodu do objektu však přesto nemohou přijíždět ani sanitky s nepohyblivými pacienty. Zdravotníci je musí vozit na křeslech úzkým průchodem kolem plotu.

Spor o veřejné prostranství řeší ve správním řízení také havířovský magistrát. Ten by se měl při svém rozhodování řídit rozsudkem soudu. Ani před jeho pravomocné rozhodnutí nechce majitel pozemku oplocení odstranit.

„Je to všechno komplikovanější a chci se dále bránit soudní cestou. Rozsudek hodlám napadnout a dosáhnout nového rozhodnutí,“ řekl Deníku za společnost DENIZLI Jaromír Žebrák.