Na konci května letošního roku činil počet nezaměstnaných 11 645. Z evidence bylo vyřazeno letos zatím nejvíce uchazečů, a to 1 475. Rekord nerekord, celkovou image Karvinska to však nijak nezměnilo.

V celorepublikovém srovnání je okres Karviná stále na prvním místě s nejméně příznivou uplatnitelností uchazečů. Na jedno volné místo připadá až pět lidí. V květnu se navíc poptávka zaměstnavatelů po pracovní síle snížila. Na pomyslné druhé příčce je okres Jeseník s 3,2 osobami na 1 volné pracovní místo.

V meziročním srovnání ubylo nejvíce evidovaných na pobočce Český Těšín (-0,69 procenta). Naopak na orlovské pobočce ÚP jich přibylo, konkrétně pět promile.

Na současných 2 245 volných pracovních míst připadají řidiči nákladních automobilů, horníci, švadleny, šičky, lidé k ostraze, nejrůznější řemeslníci, instalatéři, zedníci, lékaři-specialisté, všeobecné sestry, kuchaři, číšníci a servírky.

Celková výše nezaměstnanosti byla k poslednímu květnu 6,79 procenta, oproti loňsku 7,24 procenta. Přesto je stále nejvyšší republice. Druhý okres Most má 5,23 procenta.