Ty patří společnosti Residomo, která se je podle své mluvčí Kateřiny Piechowicz rozhodla strhnout, jelikož domy byly dlouhodobě minimálně neobsazené. „Dalším důvodem je nevyhovující technický stav domů, které jsou vytápěny lokálním topením a mnohé poškozené nepřizpůsobivými nájemníky,“ uvedla Kateřina Piechowicz.

Dodala, že před definitivním rozhodnutím o demolici, žilo v domech 153 nájemníků. „Stávajícím bezproblémovým nájemníkům, kteří si plní své závazky vyplývající z nájemních smluv, jsme nabídli byty ve stávající lokalitě, a ukončili smlouvy nájemníkům, se kterými jsme měli dlouhodobě problémy. Těch prvně jmenovaných bylo asi pětasedmdesát procent z oněch 153 nájemníků, a naprostá většina z nich zůstala v lokalitě Karviná-Nové Město,“ dodala mluvčí společnosti Residomo.

Ilustrační foto.
Lyžařská sezona se pomalu rozjíždí

Demolice domů půjdou postupně a začít by měly dnes. Také proto budou jednotlivé ulice podle potřeby uzavírány pro dopravu. Bourané domy stojí v ulicích Mírová, Mládežnická, Havířská, V Nádvoří a Květinová. Celkem se jedná šest nebo osm domů, tedy o několik desítek vchodů. Paradoxní je, že většina domů má vyměněná okna, nové fasády, mezi bloky jsou nové chodníky a parkoviště, a lampy pouličního osvětlení s moderními LED diodami. Všechny vybrané domy by měly zmizet do konce dubna.

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Své nadbytečné domy ale nebourá jen Residomo. Jen o půl kilometrů dále směrem k hornické nemocnici se momentálně demolují vybydlené domy v ulicích Fučíkova a G. Morcinka, které patří městu. Residomo začalo s demolicemi svých poničených domů v roce 2013, od té doby zlikvidovalo (tehdy ještě jako RPG) asi 12 bloků. I díky tomu mohlo město vybudovat na místě jednoho z nich parkoviště pro potřeby gymnázia.

Bytů v této městské části je nadbytek, protože městu celkově neustále klesá počet obyvatel. Za posledních 10 let klesl počet obyvatel Karviné o téměř 10 tisíc lidí na současných 53 tisíc.

Před Krajským úřadem v Ostravě demonstrují ve čtvrtek dopoledne Orlované. Zastupitelé mají schvalovat restrukturalizaci nemocnic a personálu té orlovské,ani lidem se to nelíbí.
Status quo. Zastupitelé o osudu orlovské nemocnice nerozhodli
Mia a Tobias Sivákovi, 7. prosince 2018, Havířov. Mia - váha: 2,10 kg, míra: 45 cm, Tobias Tobias - váha: 2,43 kg, míra: 45 cm
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek