Co se tehdy vpodvečer stalo? Po vykopnutí dveří vstoupil do jedné provozovny maskovaný ozbrojený muž. Obsluhu ohrožoval zbraní a požadoval vydání finanční hotovosti. Vylekaná žena po něm hodila bankovky, které měla v tu chvíli v ruce, a když je sbíral ze země, začala po něm házet i mince.

Lupič si vše posbíral, ale cigarety, které na odchodu ještě požadoval, mu žena s odkazem na to, že je nemají, nakonec nedala. Když lupič z provozovny odešel, žena okamžitě volala linku 158.

Zvukový záznam hovoru si můžete poslechnout zde.

Zdroj: se svolením PČR

Havířovští policisté a kriminalisté následně „rozjeli“ rozsáhlé pátrání po možném pachateli. „V rámci prověřování činu zajistili množství stop, vyslýchali svědky. Jejich místní a osobní znalost a vyhodnocování získaných stop a dalších poznatků je během necelých čtyř dnů dovedlo k možnému pachateli, kterého v neděli za přispění kolegů ze zásahové jednotky zadrželi,“ informovala o rychlé akci mužů zákona policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Ilustrační foto.
V Havířově lupič opět přepadl sázkovou kancelář, policisté po něm pátrají

Ještě týž den kriminalisté dvaatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný svou trestnou činnost nepopíral, kriminalistům vše doznal. Uvedl, že neví, kolik peněz uloupil, ale zato přesně věděl, že je už všechny utratil.

„Aby se nesnažil vyhnout trestu či trestnou činnost neopakoval, cestou státního zástupce podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ doplnila Daniela Vlčková.