"Zatím máme 30 centimetrů sněhu. Předpokládáme, že něco ještě připadne a od středy budeme navíc uměle zasněžovat," popsal Pavlík sněhové podmínky. Dodal, že pro milovníky bílé stopy bude připravena běžecká trasa z Javorového vrchu na Ostrý. Na další dvě sjezdovky, červenou dlouhou až 700 metrů a černou dlouhou 400 metrů, si lyžaři budou muset ještě počkat.

"Tam musí být sněhový základ vyšší. Předpokládám, že tam se bude lyžovat asi za dva týdny," dodal s tím, že návštěvníci, kteří využijí první možnost projet se na lyžích, budou mít zahajovací slevu. Pro zbytek sezony ceny zůstanou na Javorovém stejné. "Dospělý člověk za celodenní permanentku zaplatí 340 korun," řekl Pavlík.

O víkendu bude už otevřena i půjčovna. Naděje na zahájení sezony se ještě nevzdali provozovatelé vleků na Pustevnách. "Zatím máme 15 centimetrů. Rádi bychom vleky spustili. Záleží ale na tom, jak to bude vypadat v pátek. Zasněžovat budeme v okamžiku, kdy nám to dovolí počasí," řekl provozovatel areálu Jan Mikeska. Dispečer beskydské horské služby dodal, že nyní je v Beskydech nejvíce sněhu na Lysé hoře. Tam ho napadlo až 40 centimetrů.