Paní Anna Buščíková z Karviné-Nového Města se rozhodla vymalovat dvě místnosti ve svém bytě, obývák a menší přilehlý pokoj. Našla si v inzertních novinách reklamu profesionální firmy z Ostravy. Podle jejích slov přijel na pohled příjemný mladý muž, který se představil jako David Řeháček. „Dohodli jsme se o provedení práce a ceně, měl s malováním začít v pondělí 14. května v 8 ráno. Když u nás ještě v 9 hodin nikdo nebyl, rozhodla jsem se je kontaktovat, co se vlastně děje,“ vypráví Buščíková.

Telefonicky jí bylo sděleno, že mají poruchu na autě, takže firma dorazí odpoledne. „ Ve čtyři hodiny odpoledne jsem volala znovu. Telefon zvedl jiný muž. Řekl, že s tím nemá nic společného, že je to záležitost jeho bratra, ale že mu vyřídí, aby se mi ozval zpět,“ říká zoufalá žena. Do celé záležitosti se vložila i sousedka paní Buščíkové. „Poslala jsem mu sms zprávu z mého telefonu. Přišla odpověď, že se omlouvá a zítra dá vše do pořádku, což se dodnes nestalo, telefon už nezvedá vůbec,“ říká sousedka. Od pondělí žije paní Buščíková v místnostech s nábytkem uprostřed a dochází jí trpělivost. „Je mi z toho zle, hlavně kvůli manželovi, který je zdravotně postižený. Hned na začátku jsem panu Řeháčkovi říkala, že chci s malováním pospíšit, protože manžel špatně nese změny. Slíbil mi, že rychle vymaluje aspoň tu jednu místnost, aby mohl mít manžel své pohodlí zpátky a nebyl dlouho omezován,“ tvrdí žena.

Po čtyřech dnech ztratila naději, že se malování od firmy pana Řeháčka dočká. „Narychlo jsme sháněla jiné firmy, nejbližší termín jsem zajistila až na 29. května. Do té doby tady musím žít v bojových podmínkách,“ říká smutně. „Protelefonovala jsem nejméně tři stovky. Pamatuji si, že při odchodu pan Řeháček řekl, že budu spokojená. A opravdu, „spokojená“ jsem,“ dodala žena. Redaktorka Deníku se pokoušela několikrát získat vyjádření firmy, ale marně. Telefon ale zástupce firmy nezvedá.