Jak ale říká Janoska, zvány jsou také rodiny s dětmi, které tam mají k dispozici řadu zahradních atrakcí a hraček. Letní pohodu si návštěvníci mohou vytvořit třeba posezením v plážových lehátkách na malé písčité pláži, kde si mohou vychutnat nějaký míchaný nápoj, kávu, ovocné pivo či kofolu. Dost míst je ale i terasových stolků i dřevěných lavic.

Majitelé bistra vůbec vsadili na české nápoje, na které jsou cyklisté z Česka zvyklí. Bistro se totiž nachází zhruba půldruhého kilometru od hranice s Karvinou. České pivo tam ale nedostanete. „Kdo chce české pivo, toho směrujeme za hranici do Česka k restauraci Tesarčík,“ usmívá se Janoska.

Dobře totiž ví, že mnoho polských cyklistů jezdí přes hranici právě na české pivo. A u zmíněného Tesarčíka, jich zejména v letních dnech bývá opravdu hodně.

Občerstvení i samoservis kol

V bistru u „železné stezky“ mají otevřeno krátce, ale zákazníci už prý o jejich podniku vědí. Kromě odpočinku, toalety a občerstvení tam cyklistům z obou stran hranice nabízejí také možnost opravit si na kole svépomocí, co je potřeba, anebo nabít i dvě elektrokola najednou.

Otevřeno tady mají denně od 11 do 20 hodin, o víkendech podle potřeby. Majitel zve na langoše, dělané prý podle speciálního receptu a s různými příchutěmi – klasiku, pikantní, langoš vege anebo turecký langoš s masem na způsob gyrosu. A aby bylo i něco typicky polského, podávají zapiekanki v různých kombinacích. Pro děti mají například kuřecí nugety s hranolkami.

Jak říká Paweł Janoska, nejvíce lidí se u nich zastaví o víkendech. Pokud jde o poměr Čechů a Poláků je to prý různé, jednou převažují ti, podruhé zase ti druzí. V lepšícím se počasím a množností překročit hranici, prý jejich podnik navštěvuje stále více českých cyklistů.

Na jednom ze stánků je nápis Street Food Harley Davidson. „To proto, že já nejsem cyklista, ale motorkář a chtěl jsem ten podnik udělat trochu ve svém stylu,“ usmívá se Janoska.