Město začalo projektovat obnovu fasády historické budovy za přibližně 15 milionů korun.

Základní škola v Seifertově ulici v centru Bohumína, do níž dochází zhruba pět set žáků, byla založena jako měšťanská a obecná škola. V meziválečném období sloužila nejen jako místo pro výuku dětí, ale také jako kulturní centrum a společenský prostor pro Sokol, pěvecký sbor a loutkové divadlo. V roce 1930 získala čestný titul „Masarykova škola“, což bylo ocenění za výjimečnou kvalitu vzdělání.

A vysoký standard si drží dodnes. „Moderní didaktické pomůcky, digitální technologie, inovativní formy a metody vzdělávání, projektové dny a týdny se staly běžnou součástí školy. Stejně jako zapojení žáků do soutěží sportovních, přírodovědných, jazykových, uměleckých a mnoha dalších. Úspěchy žáků školy jsou výsledkem pečlivé a promyšlené práce našich pedagogů,“ uvedl ředitel ZŠ Masarykova Miroslav Rosík.

close Masaryčka slaví stovku, dostane nový kabát za 15 milionů. info Zdroj: Petr Wojnar zoom_in Masaryčka slaví stovku, dostane nový kabát za 15 milionů.

Renomé školy podtrhuje i její umístění v historickém objektu. Architektonicky výrazná budova má svůj nezaměnitelný půvab, její stáří si však vyžaduje pravidelnou péči. „V posledních letech investujeme převážně do modernizace učeben, zaplatili jsme i rozsáhlou přestavbu centrální školní kuchyně a obnovu jejího vybavení, rekultivovali jsme venkovní výukový a volnočasový areál,“ připomněl starosta Bohumína Petr Vícha.

Letos se město pustí do zkvalitnění prostředí cvičné kuchyně pro žáky za 1,2 milionu korun. S financováním mu pomůže dotace z Místní akční skupiny Bohumínsko. Během velkých prázdnin se v místnosti vybuduje nová podlaha, světla a pořídí se do ní nové vybavení včetně kuchyňských linek, sporáku, lednic, stolů a židlí.

Aktuálně Bohumín chystá pro Masarykovu školu projekt na renovaci fasády, počítá s částkou okolo 15 milionů korun. „Vzhledem ke složitému členění budovy rozdělíme samotnou realizaci do několika etap tak, aby stavební práce v následujících letech probíhaly především v letních měsících a co nejméně rušily výuku. Začneme v zadní části školy, kde je fasáda v nevyhovujícím stavu,“ upřesnil vedoucí odboru rozvoje a investic bohumínské radnice Dalibor Třaskoš.

Oslavy stého výročí škola naplánovala na konec května. Zahájil je slavnostní průvod centrem města, pokračovaly školní akademií s vystoupením žáků v místním kině a poslední květnový den se slavilo přímo na půdě alma mater, kdy si mohla budovu prohlédnout veřejnost při příležitosti dne otevřených dveří.

„Dobrou školu tvoří dobří kantoři. A Masarykova škola takové má. Profesionálním a lidským přístupem vyvářejí prostředí, kde žáci nejen získávají vědomosti, ale mohou rozvíjet svůj potenciál a nadání. Škola měla i štěstí na dobré ředitele. Dlouhá léta, která pamatuji, ji vedla paní Dagmar Šostoková a nyní pan Miroslav Rosík. Přeji Masarykově škole mnoho dalších let plných úspěchů, spokojených a zvídavých dětí, odhodlaných učitelů a inspirace pro budoucí generace,“ pogratuloval základce starosta.