Zastupitelé dali minulý týden zelenou stavbě pobočky řetězce s rychlým občerstvením v Havířově schválili záměr prodeje pozemků investorovi, který by rád postavil svoji filiálku u Městské sportovní haly.

„Jednalo se vlastně o druhé kolo schválení záměru. Zhotovitelé zjistili, že pro stavbu potřebují o malý kousek pozemku více, než původně plánovali. Jedná se asi o sto sedmdesát metrů čtverečních," vysvětlil náměstek primátora Petr Smrček.

Dodal, že v projektu asi byla chyba a tímto krokem se předejde případným problémům.

Podle něj ale stále nejde o schválení prodeje pozemků, ale pouze o rozšířený záměr.

„Pozemek se bude prodávat později jako celek, když se zastupitelé shodli na tom, že metr čtvereční prodáme za cenu minimálně dvou tisíc korun," řekl Smrček.

Na tomto místě by měl vyrůst havířovský McDonald´s.

Se stavbou tentokrát souhlasila téměř kompletní opozice. Proti se částečně postavili jen nezávislí kandidáti, kterým se nelíbilo umístění frekventovaného místa v blízkosti centra a příjezdové trasy.

„My samozřejmě proti stavbě McDonaldu nic nenamítáme. Jedená se o podnikatelský záměr, který přinese i nová pracovní místa, takže nemáme důvod hlasovat proti," řekl za ODS Leoš Lukaštík.

„Půjde o další zátěž na ovzduší v centru města. Navíc se nám nelíbí to, že se bude jezdit k McDrive z ulice Astronautů. Křižovatka této komunikace s velmi frekventovanou Dělnickou ulicí je totiž dost problematická. Když už nic, mohl by se změnit aspoň příjezd, který by byl pouze z jedné strany, a to z ulice Mánesovy," uvedl zastupitel Jiří Jekl.

Po schválení záměru mohou začít zástupci města vyjednávat s vedením firmy o podmínkách prodeje. Administrativní záležitosti by se mohly vyřídit v průběhu příštího roku a stavba samotná by mohla být realizována na jaře roku 2014.

„Jedná se o jednoduchou budovu umístěnou na základové desce, takže její výstavba bude určitě velmi rychlá. Stačí jí v podstatě včlenit do terénu a napojit na inženýrské sítě," přiblížil Smrček.