Merkur už nepatří ani společnosti OKD, RPG ani Asental, jak byl v minulých letech postupně převáděn. Novým majitelem je společnost Merkur Development se sídlem ve Frýdku-Místku. Areál už má oficiálně přepsaný.

„Celý areál Merkuru chceme revitalizovat. V budově C, která je původně kolaudovaná jako kancelářský objekt, patrně tuto činnost zachováme. Budova B bude rekonstruována na dům s byty. V budově A bychom rádi provozovali hotelové služby na vyšší úrovni," řekl jednatel společnosti Gabriel Figel.

Hotel Merkur zažíval svou největší slávu na přelomu 70. a 80. let. Vyhledávaný byl například zahraničními týmy někdejších automobilových závodů Havířov - Šenov. Za slušný hotel platil ještě v 90. letech, kdy v něm nocovali umělci při svém hostování ve městě.

Revitalizace čeká také dva komerční objekty, kde jsou prodejny, tiskárna a pivnice. „Veřejnosti už je k dispozici vizualizace, jak by objekt mohl v budoucnu vypadat," dodal Figel.

Vizualizace možné podoby jednoho z objektů areálu Merkur.

Merkur chtělo koupit také město, ale nakonec ze záměru sešlo. Hlavním důvodem přitom byla snaha zrušit sociální ubytovnu, která tam vznikla. „Zatím o záměrech investora nic nevíme, ale doufáme, že i v jeho zájmu bude ubytovnu zrušit," doufá ekonomický náměstek primátora Eduard Heczko. „S vedením města chceme v brzké době jednat a naše záměry představit," doplnil Figel.

Podobně, jako změnil majitele Merkur, se stejný investor připravuje převzít i hotelový komplex Impuls v Prostřední Suché, a to svou společností Impuls Development.