S blížícím se termínem zahájení podávání žádostí o dotace na nové kotle na tuhá paliva, se množí motivační akce měst, která chtějí výměnu těchto starých zařízení podpořit. Po Havířovu, který úspěšným žadatelům o státní tzv. kotlíkovou dotaci bezúročně půjčí až 200 tisíc korun, se přidal i Bohumín.

Chce podpořit výměnu starých plynových kotlů za nové. Majitel rodinného domu v Bohumíně, který se rozhodne pořídit si nový plynový kotel, má šanci na příspěvek 15 tisíc korun. Navíc radnice lidem nabízí i bezúročnou půjčku ve výši 50 tisíc korun na realizaci výměny. Na splacení půjčky budou mít její příjemci 1,5 roku.

V havířově došlo k nehodě, při níž byl zraněn 70letý cyklista. Policie hledá svědky nehody.
Viděli jste pád cyklisty?
Hokejisté Havířova (v modrém) v posledním utkání série s Českými Budějovicemi. Emoce tekly proudem.
Vyhrocený zápas končil bez Prospala i tří hráčů AZetu. Do semifinále jde Motor

„Kotlíkové dotace vyhlášené státem podporujeme, bohužel se ale nevztahují na výměnu starého plynového kotle za nový. A přitom ty už lidem dosluhují, a stojí tak před tím, že musí tento zdroj tepla vyměnit či nahradit jiným. Bohumín jsme z velké části plynofikovali a chceme, aby naši obyvatelé u tohoto ekologického typu vytápění zůstali, a nepřecházeli na jiný způsob. Dnes jsou na trhu plynové kotle, které jsou mnohem ekologičtější a úspornější než jejich předchůdci, a proto jsme se rozhodli poskytnout tzv. plynovou dotaci ve výši 15 tisíc korun těm, kteří si starý plynový kotel vymění za nový,“ sdělil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Příjem žádostí o „plynovou dotaci“ začne 1. dubna.

Demonstrace za záchranu nemocnice v Orlové na Karvinsku před zasedáním krajského zastupitelstva.
Krajský úřad zažije další demonstraci zaměstnanců orlovské nemocnice
Odstraňování následků škod silného větru v Ostravě, březen 2019.
Vichr vyvracel stromy, ničil střechy a „bral“ lidem elektřinu