„Devadesát procent těch věcí se k nám dostává z vlaků, které mají v Bohumíně konečnou a někde po trase je zapomenou cestující, zbytek jsou nálezy z veřejných prostranství města,“ říká mluvčí Bohumína Lucie Balcarová a dražitel mezi tím prodává kolo, jehož vyvolávací cena padesát korun se vyšplhala na několik stokorun.

„Mnohé z vás už tady vidím po několikáté, takže pravidla myslím znáte,“ říká dražitel s úsměvem před zahájením akce. Na začátku dražby šly do oběhu větší a dražší věci, například zmíněná velká i malá jízdní kola. Jedno z nich si za vyvolávací cenu šťastně odnášela i devítiletá holčička.

„Není to úplně dárek za vysvědčení, spíše jen taková malá radost,“ svěřil se otec holčičky, která hned poté s radostí dodala, že její staré kolo už skoro nejezdilo, a tak je radost dvojnásobná.

Dražba ve dvoře bohumínské radnice nakonec vynesla částku sedm tisíc šest set devadesát korun. „Prodala se většina věcí, nejmenší zájem byl o oděvy, pár kousků se nakonec neprodalo vůbec,“ doplnila mluvčí bohumínské radnice.