„Zahájíme rekonstrukci krytého bazénu a přestavbu ubytovny Kosmos na malé byty, pamatujeme už také na zahájení opravy jednoho ze tří historických domů na náměstí.

Investujeme desítky milionů do modernizace budov i výuky na našich školách a za více než sto miliónů chceme zmodernizovat a opravit další komunikace, chodníky, parkoviště nebo cyklostezky,“ přibližuje některé výrazné položky ekonomický náměstek primátora Jan Wolf (ČSSD).

Největší akcí bude modernizace krytého bazénu za více než 250 milionů korun. V šesti školách chce město výrazně zmodernizovat učebny pro technické a přírodovědné obory. Do vzdělávání dětí a investičních akcí na školách půjde pak celkově více než 160 milionů. „Posílíme rozpočty na chod karvinských škol (základních i mateřských) - jde téměř o 73 milióny korun,“ upřesnil Wolf.

Více než 100 milionů korun půjde z rozpočtu na modernizaci komunikací, chodníků a cyklostezek na nich, do oprav malých mostků nebo do výstavby nových parkovacích míst. Oprava čeká další část chodníku a cyklostezky na třídě 17. listopadu.

„Čeká nás druhá etapa modernizace ulice Ciolkovského v Ráji, velká oprava ulice Svatopluka Čecha ve Fryštátě a Novém Městě nebo úprava cyklostezky v Leonovově ulici v Hranicích. Budeme opět podobně jako letos opravovat více komunikací i chodníků a pamatujeme zase i na nová parkovací místa tam, kde je to možné,“ vypočítává náměstek Wolf.

Na řadě bude také úprava dalšího většího veřejného prostranství v sídlištní zástavbě v Karviné-Hranicích.