Akce je již v plném proudu. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele demolice, která se týká městského objektu číslo 175 v oblasti Louny v bohumínské části Pudlov.

Stržení celého objektu nařídil stavební úřad poté, co dům vloni na podzim vyhořel po útoku žháře. To se projevilo na vzhledu i bezpečnosti staré stavby pro její okolí.

Tu samou lokalitu zřejmě čekají demoliční práce také v budoucnu.

„Zdevastované a prázdné domy chceme v lokalitě postupně zbourat všechny. Vloni jsme odstranili dva, letos je na řadě další. V příštích letech chceme pokračovat, v místě nám zůstávají ještě tři prázdné objekty," říká místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Bohumín má v plánu zlikvidovat také městské domy číslo 96 v Pudlově v Jeremenkově ulici u Drátoven a dům číslo 130 v Záblatí naproti škole. Oba jsou prázdné, vybydlené, poničené. Oprava by podle místostarosty Bohumína byla neefektivní a neekonomická.

„Usilujeme u Moravskoslezského kraje o dotaci na demolici, zastupitelé města tento záměr na svém posledním zasedání podpořili. Pokud dotaci dostaneme, zbourali bychom tyto domy snad ještě do konce letošního roku," uvedl Igor Bruzl.