První sportovci, ale nejen oni, se budou moci v tribuně ubytovat už v říjnu. „Práce by měly být ukončeny do konce měsíce září. K dispozici bude 11 dvoulůžkových pokojů a sociální zázemí. Vše budujeme zcela nové, protože původní zařízení a dispozice už nebyly použitelné. V ubytovně se proto vedou nové rozvody elektřiny, vody, odpadu a topení. Nové jsou dveře okna a samozřejmě veškeré další vnitřní zařízení," vysvětlil ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Václav Wicher.

Náklady na rekonstrukci ubytovny dosahují 3,1 milionu korun. Dva miliony uvolnila z rozpočtu radnice, zbývající část hradí SSRZ ze svých prostředků.

Ubytovna by měla být svou cenou přístupná zejména dětským a mládežnickým kolektivům. „Předpokládáme, že ji budou využívat týmy, které do města přijedou na zápasy nebo na soustředění. Přestože pokoje budou zařízeny střídmě, pamatujeme samozřejmě na bezplatné wifi k připojení k internetu. Každý pokoj bude mít čtyři zásuvky k dobíjení elektroniky," dodal Wicher.

Ubytovnu nebudou zřejmě využívat jen přespolní, ale také domácí. „Myslím si, že ji budeme využívat i pro ubytování našich havířovských hráčů, když pro ně budeme pořádat soustředění. Budou ubytovaní ve fotbalovém areálu a rodiče to vyjde mnohem levněji, než někde na horských chatách," řekl předseda MFK Havířov Bronislav Šimša.

Tribunu na fotbalovém stadionu získalo město nedávno převodem z majetku společnosti RPG, která vlastní sousední ubytovací komplex Impuls. V suterénu, kde je protiatomový kryt, jsou nyní hudební zkušebny. Přízemní, kde bývala šestidráhová kuželkárna, je nově veřejná herna stolního tenisu.