Ještě v úterý se na radnici rozhodovalo, kolik vlastně vánočních stromů bude. Existovala totiž úsporná varianta, podle které by byl pouze jeden v centru města. „Nakonec padlo rozhodnutí, že své stromy budou míst i Podlesí a Šumbark," potvrdila mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Vánoční stromy se budou stavět v neděli 23. listopadu dopoledne, pokud nebude foukat příliš silný vítr. Hlavní strom bude stát v centru města na náměstí Republiky jako součást vánočního městečka. Další strom bude postaven na náměstíčku Na Terase. Oproti předchozím rokům nebude vánoční strom postaven na šumbarském náměstí Moravská, ale nově na rekonstruovaném náměstí TGM.

U jednoho stromu už si je městská zahradnice Zdena Mayerová jistá. „Jde o smrk, který nám nabídla paní z domu v Junácké ulici. My jsme si ho prohlédli a protože je krásný a vyhovující našim potřebám, rozhodli jsme se, že ho postavíme v centru města," vysvětlila Mayerová.

V těchto dnech se ještě rozhoduje o tom, zda bude jako vánoční strom využit smrk rostoucí v Hálkově ulici. „Rozhodnuto ještě není. Jeho kořeny poškozují základy garáží, proto se uvažuje o jeho skácení. Pokud bychom ho využili jako vánoční strom, pak by se v Beskydech kácel jen jeden strom. Tradičně by to bylo ve Starých Hamrech," dodala Mayerová.