V pondělí proběhla schůzka vedení radnice se zástupci družstevních samospráv z blízkosti plánované stavby. „Chceme zjistit zájem občanů a zároveň i možnosti případného financování. Lidé by si v objektu mohli koupit garážové stání nebo si ho pronajmout. Připravujeme anketu, s níž bychom chtěli oslovit družstevníky a zeptat se na jejich zájem o koupi či pronájem. Podle toho bychom pak zvážili další kroky," uvedl starosta Orlové Tomáš Kuča.

Parkovací objekt by měl stát na ploše současného parkoviště v Dětmarovické ulici. „Navýšil by kapacitu ze současných 50 na 142 stání. Šlo by o třípodlažní stavbu. Objekt by byl zhruba polovinou svého objemu pod úrovní stávajícího terénu," popsala mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Na stavbu už existuje i stavební povolení. „Realizace byla odložena kvůli nedostatku vlastních zdrojů a ztížené dostupnosti úvěru," vysvětluje vedoucí Odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská a doplňuje, že město dodatečně uvažuje o zastřešení objektu. To by umožnilo pronájem horních parkovacích stání a jednodušší údržbu.

Podobné snahy zde existovaly už před několika lety. Projekt ale tehdy narazil na poměrně tvrdý odpor obyvatel přilehlých domů, kteří si několikapodlažní parkoviště u svých domů nepřáli.