Trvat by měla dva roky a vedle modernizace plaveckého bazénu přibude wellness část, zábavná zóna se skluzavkami a saunový svět. Příprava projektu trvala kvůli řadě komplikací mnoho let a cena rekonstrukce se i proto vyšplhala z 285 milionů na 415 milionů korun bez DPH.

A právě cena byla trnem v oku opozičním zastupitelům, kteří navrhovali projekt menšího rozsahu a v původním rozpočtu. „I my chceme rekonstruovat krytý bazén, ale myslíme si, že by se to dalo udělat levněji. Navrhujeme vypsat novou architektonickou soutěž, případně zadat úplně nový projekt s cenou maximálně 285 milionů korun bez DPH. Udržet provozní náklady bazénu do 10 milionů korun ročně,“ řekl na závěr své prezentace zastupitel Petr Letocha (STAN).

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS, která provozuje karvinská sportoviště, varoval před odkládáním zahájení rekonstrukce, protože ročně zdražují ceny stavebních prací o více než 15 procent. Připomněl, že městský krytý bazén neslouží jen veřejnosti, ale také plaveckým oddílům a školní výuce plavání.

Jen před pár dny oznámily Lázně Darkov, že stále trvá jejich odhodlání postavit u rehabilitačního sanatoria termální park. Už dříve se snažili získat pro svůj projekt podporu města, leč neuspěly. Projekt proto přepracovaly do menší varianty.