Pouze do konce prosince, tedy jeden měsíc, bude platit obecně závazná vyhláška, která od začátku tohoto měsíce, omezovala v Havířově noční provoz výherních hracích automatů. Novela, kterou v pondělí schválili zastupitelé, zakazuje provoz přístrojů od 7 do 13 hodin. Neumožňuje tedy sice nonstop provoz, ale zavírá dveře hráčům v dopoledních hodinách, a to s ohledem na možný zájem záškoláků. Nová norma začne platit od začátku roku 2008.

Jednání kolem této vyhlášky bylo nejsledovanějším za poslední roky. Prostory KD Radost nestačily pokrýt zájem návštěvníků. Ti postávali od rána u východu a čekali až do odpoledne, než se budou moci před zastupiteli vyjádřit.

Podnikatelé poukazovali hlavně na omezování tržního prostředí. Navíc se snažili vysvětlit, že chtějí s městem spolupracovat na zvýšení bezpečnosti a celkové zlepšení klimatu v Havířově. „Za tímto účelem jsme vytvořili sdružení, které se bude řídit kodexem, jenž například odstraní z ulic blikající reklamy nebo poutače s jackpoty,“ řekl předseda sdružení Martin Duchoň.

Srdceryvné projevy měly také zaměstnankyně barů a heren, které apelovaly na zastupitele s tím, že jsou rády, že mají práci a nechtějí o ni, mnohdy jako samoživitelky, přijít.

Přímo na jednání vzešel návrh na úpravu provozní doby, který má zamezit možnost hraní školní mládeže, hlavně záškolákům, které herny lákají.
Hlasování bylo podle očekávání velmi těsné. Vedle zástupců ODS ho podpořili ve velké míře i politici ČSSD.