Nádherný starý dům, někdejší budova spořitelny, poté sídlo soukromé firmy, které následně kupuje město Orlová. Další vývoj? Prázdný barák, kde léta funguje alespoň jeden nájemce v podobě cukrárny. To je dům čp. 840 na Starém náměstí.

„Záměr prodeje je zveřejněn na úřední desce,“ říká k současnému stavu mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Historická stavba vzbudila pozornost vloni v létě. Měly tu vzniknout městské sociální byty pro rodiny, se kterými by se tu prováděla i další sociální práce. Místní ale měli strach o zhoršení životních podmínek v lokalitě. Zájemci o koupi v minulosti přeci jen byli. Jejich plány? Rovněž sociální bydlení, ale též kasino či centrum jógy a cvičení. Město ale tehdy k prodeji nepřistoupilo.

Lépe je na tom objekt čp. 963 v Polní ulici nedaleko současného centra Orlové. Jde o bývalou budovu školy pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, kterou nyní vlastní město. V současné době tu město komerčně pronajímá dva pavilony, dva další využívá Odbor městských financí a školství.

„Ostatních pět pavilonů je volných. Nyní ale přišla nabídka na koupi celého objektu. Tu bude v nejbližší době probírat rada města,“ dodala mluvčí orlovské radnice.

Podobně se městu již před lety podařil prodat i prázdný objekt někdejší základní školy v části Zimný důl.