Rekonstrukce lesíku mezi ulicemi Jarošova na starém Šumbarku a Mládí na sídlišti Zadky je jednou z etap dlouholeté celkové revitalizace šumbarských sídlišť.

„Práce na tomto dílčím projektu, který stál zhruba 30 milionů korun, by už měly být hotovy. Firma tam nyní provádí už jen dokončovací práce," řekl vedoucí odboru investic havířovského magistrátu Radoslav Basel.

Parku nyní dominuje lávka, která ze svahu za domy přechází mezi stromy, kde je ukončena točitým schodištěm. Protože je schodiště na své nosné rouře současně nosným prvkem, lávka se při pohybu po ní kymácí ze strany na stranu. Rozhoupávání lávky bude u místních dětí jistě vyhledávanou zábavou.

Na druhé straně však panují obavy, zda děti nebudou lézt na zábradlí lávky, kde by jim hrozil pád z poměrně velké výšky.

Vedle lávky se dá do parku dostat také po povalovém dřevěném chodníku nebo ze spodní části po cestě, na kterou navazuje několik odboček s atrakcemi. Cestu, jejíž povrch tvoří udusaný mlat, lemuje vyvýšené betonové korýtko pro svod dešťové vody.

„Vybudována byla kanalizace a veřejné osvětlení. Věříme, že park se bude dětem líbit. Před vandaly budou park hlídat kamery napojené na městskou policii," dodal Radoslav Basel s tím, že město bude pro park hledat nové jméno.