Změny se týkají tras linek č. 721-723 obsluhujících centrum města. Vznikla zcela nová zastávka „Radnice“ na ulici Smetanova, tzn. v blízkosti tržnice a budovy radnice. Prodloužena byla stávající trasy linky 723 do Horního Žukova, kde byly vybudovány dvě zcela nové zastávky „Dolní Žukov, Kotlovina“ a „Horní Žukov, točna“. Delší trasa ale znamená také časový posun většiny spojů kvůli prodloužení jízdní doby.

„Zastávka „železniční stanice“ pro nástup cestujících do všech spojů linek MHD, která byla doposud před hotelem Piast, je nyní na protější straně, blíže k budově nádraží, v prostoru současné zastávky. Zastávka „Hlavní třída“ je nově naproti budově muzea a nese název „Muzeum“,“ říká vedoucí oddělení dopravy Městského úřadu Český Těšín Tomáš Hloušek.

Město tak chtělo podle starostky Gabriely Hřebačkové ulehčit obyvatelům přístup k jednotlivým úřadům a institucím ve středu města. „Zároveň to vnímáme jako pobídku k většímu využívání veřejné linkové osobní dopravy a jejímu upřednostnění před dopravou individuální, která je mnohem větší zátěží pro ekologii,“ uvedla starostka Gabriela Hřebačková.

Zvýšit zájem lidí o cestování MHD a zvýšit jejich komfort by měly i čtyři zcela nové autobusy, které jsou plně nízkopodlažní, klimatizované, s nejmodernějšími vychytávkami.