Mnozí obyvatelé Karviné byli ve čtvrtek při sledování hlavních večerních zpráv na televizi Prima doslova šokováni informací o zdražení jízdného v karvinské městské hromadné dopravě. Na mapě republiky byla některá města, kde se má zdražovat, a zakreslena byla mylně i Karviná. „Jsem pravidelná čtenářka Deníku a asi před měsícem jsem se ve vašich novinách dočetla, že v Karviné se zdražovat jízdné nebude. Když jsem ve čtvrtek sledovala večerní zprávy, viděla jsem tu mapu, na které bylo vyznačeno, že v Karviné se jízdné zvýší o tři koruny, úplně mě to zaskočilo,“ řekla šestapadesátiletá Marie H. z Karviné–Mizerova.

Mluvčí magistrátu Šárka Swiderová však tuto informaci uvedla na pravou míru. Ujistila, že jízdné v MHD v Karviné zůstane i po Novém roce stejné. „Bude se platit deset korun jako doposud. Radnice na tom rozhodně při jednání s dopravcem trvala a radou města by zvýšení neprošlo,“ ujistila Swiderová. Podle ní došlo zřejmě k tomu, že si pražští moderátoři spojili automaticky Ostravu, respektive Havířov, s Karvinou. V Ostravě se totiž zdražování MHD skutečně chystá. „Chci ujistit karvinské občany, že jich se zdražení opravdu netýká. Kromě toho všechny, kdo cestují autobusem, čeká výrazná změna k lepšímu,“ naznačil náměstek primátora Karviné Zbyněk Gajdacz.

Pokud v prosinci zastupitelstvo schválí navýšení financí do dopravní sféry, měly by hlavní linky 1, 2, 9 a 10 jezdit pravidelněji než dosud, střídavě co deset minut ve špičce, mimo špičku co dvacet minut. „Máme v plánu přidat městské dopravě tři miliony korun, dopravce by z rozpočtu měl dostat místo letošních 14 milionů korun 17 milionů,“ doplnil Gajdacz. Peníze poslouží k dorovnání ztrát kvůli navýšení DPH, k financování optimalizace spojů a k nákupu nových moderních autobusů.