Autobusy Linka číslo 20 bude zastavovat ve směru na Studentské koleje na zastávce Poruba u Nemocnice. Linka číslo 27 bude zajíždět v obou směrech mezi zastávkami Plzeňská a Bělský les na zastávku Dubina Interspar. Některé spoje budou na této zastávce ukončeny. Linky číslo 28 a 71 budou nově stát na zastávce Bartovická. Linka číslo 29 nebude stát na zastávce Václavek a vybrané spoje na Novou huť jižní bránu budou v ranních hodinách pracovních dní zajíždět na zastávku Václavovice točna.

Pro trasu autobusové linky číslo 33 bude konečnou zastávkou Dubina Interspar. Změně se nevyhne ani linka číslo 49. Mezi zastávkami Svinov mosty horní zastávka a Pustkovec bude v obou směrech vedena shodně s linkou číslo 61. Ta bude cestující nabírat na zastávkách Bajkalská, Slavíkova a Garáže Poruba. Na poslední jmenované zastávce však jen ve směru na Opavskou. Ode dne vyhlášení dodatku jízdního řádu bude linka číslo 52 znovu zastavovat na zastávce Chalupová směr Paseky.

Linka číslo 55 bude zajíždět mezi zastávkami Plzeňská a U Balcara na zastávku Dubina Interspar. Linku číslo 57 čeká zkrácení. Spoj pojede v úseku zastávek Pískové doly – Václavek. Část spojů též v úseku Pískové doly – Nová huť koksovna. Naopak prodloužení trasy by měli cestující očekávat u linek číslo 73 a 77. Ty pojedou na novou zastávku s názvem Hrabová zóna jih.

Tramvaje

Změnám se nevyhnou ani tramvaje. Linky číslo 1, 2, 6 a 13 budou stát na zastávce Důl Hlubina pouze v době od 4.30 do 23 hodin. V trase tramvajové linky číslo 7 je nově zavedena řádná zastávka Sport Aréna. Na této zastávce se do teď zastavovalo pouze při kulturních a sportovních akcích pořádaných v ČEZ Aréně.

Zrušena je trolejbusová linka číslo 110 a autobusová linka Z3.

Tištěný jízdní řád už je k mání

Zájemci o druhý dodatek jízdního řádu ODIS si jej mohou zakoupit ve všech prodejnách jízdních dokladů Dopravního podniku Ostrava od pondělí 27. července. Vázaný jízdní řád, který obsahuje všechny linky ODIS, stojí patnáct korun. S kuponem číslo 2 pak pouze sedm korun. Aktualizace elektronického jízdního řádu, kde najdou cestující pouze linky Dopravního podniku Ostrava, vyjdou na patnáct korun.