Ale nebude to jen o klasické mikulášské nadílce. Například v Bohumíně mohou rodiče s dětmi ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin navštívit divadelní představení Hrátky s čertem, které v sále K3 začíná v 16 hodin a zahrají jho herci těšínského divadla. Po skončení pohádky proběhne mikulášská nadílka.

V sobotu zavítá do Bohumína mobilní retro kino těm nejmenším setkání s Krtečkem, Cvrčkem, Kocourem Mikešem, Dorotkou a jejím papouškem, Machem a Šebestovou a psem Jonatánem. Začátky projekcí, které se hrají na náměstí T. G. Masaryka, začínají vždy v celou hodinu (16, 17 a 18 hodin).

Také v Havířově si mohou děti Mikuláše zpestřit divadelním představením Strašfuňák a Funilka se těší na Mikuláše. Loutková pohádka v podání Loutkového světa Ostrava pak plynule přechází do klasické Mikulášské nadílky. Představení se hraje ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin v KD Petra Bezruče.

Ve čtvrtek už v 15 hodin začíná Čertovská nadílka s Mikulášem a pekelná show s Obchodním centrem ELAN. Pro děti je připravena spousta dárků a sladkostí.

Do Českého Těšína dorazí Mikuláš se svými nebeskými i pekelnými pomocníky už ve čtvrtek 5. prosince a v KaSS Střelnice bude rozdávat dárky všem hodným dětem! Děti se můžou těšit na písničky a program v podání malých herců z našeho divadelního kroužku Diplomat.

Karvinské děti se mohu na Mikulášsko-čertovskou show v podání herců divadla Kvelb Ateliér těšit v pátek 6. prosince od 16 hodin na Masarykově náměstí.

Recitační soutěž nazvaná S čerty nejsou žerty se koná ve čtvrtek 5. prosince od 15 hodin v oddělení pro děti a mládež Regionální knihovny v Karviné-Mizerově.

Jednu z novinek letošního adventu zažije v neděli 8. prosince od 16.30 hodin Orlová. Centrem města projde první pochod Krampus čertovských masek, spojený s pyrotechnickou show. Novinka už vyvolala i své ohlasy na orlovských sociálních sítích.