Kolem sedmdesáti pěti dětí, spousty maminek a také několika tatínků, přihlíželo a aktivně se zapojilo do devadesátiminutového zábavného programu, který uvedla ředitelka Domu pro matky s dětmi Blanka Wlosoková.

Letos kralovaly vánoční písničky v podání patnáctičlenné pěvecké skupiny Sourozenci. Zazněly skladby jako Hvězdičko má, Stalo se to nebo Vánoční čas. Stranou nezůstaly ani děti z Armády spásy. Ukázaly, že zpívání je jim blízké. Jejich skupinové vystoupení bylo pro diváky příjemným zpestřením.
„V takovémto prostředí se hraje a zpívá dobře. Bylo vidět, že mezi drobotinou vládne radostná atmosféra. Výborná akustika sálu i světelné efekty jenom celkový efekt umocnily,“ stručně hodnotil Petr Jonšta zakladatel skupiny Sourozenců.

Na závěr přišel netrpělivě očekávaný Mikuláš s andělem a se spoustou dárečků. Dětem i jejich blízkým udělali obrovskou radost. Díky sponzorům byl štědrý. Čert nebyl vůbec potřebný. Součástí vydařeného pořadu byla i malá výstavka dětských ručních prací. Úplně na konci mikulášské nadílky nastalo obligátní společné fotografování s Mikulášem. Dějištěm byl vánoční stromek tentokrát ve vestibulu kulturního domu.

„Bylo to moc hezké. Dcerka měla velkou radost nejen z dárečků, které dostala, ale i z pěkných písniček. Poděkování patří vedení azylového domu a všem pracovníkům Armády spásy, kteří toto krásné odpoledne připravili,“ řekla po skončení programu Petra Halušková maminka sedmileté Sáry.