V úterý odpoledne se na pokojích objevila herečka Míša Maurerová, aby všem nemocným nadělila malé dárky. „V průběhu roku nás takhle navštěvuje paní Eva Pastoušková z klubu Kiwanis vždy s nějakou celebritou, aby dětem udělaly radost. Nyní tady máme pětadvacet malých pacientů, kteří se nemohli dočkat,“ řekla primářka oddělení Helena Strmeňová.

Stejně tak se ale všichni těšili na následující středeční den plný překvapení. „Hned ráno přijede na dětské oddělení pracovník zoologické zahrady, který s námi také úzce spolupracuje. Odpoledne pak přijde opravdový Mikuláš s čertem, aby se zeptal dětí, jak byly hodné a odměnil je za to. Pro psychickou stránku nemocných je velice důležité, aby nebyli smutní, že tento rok přišli o to pěkné,“ dodala primářka.

Stejně tomu tak bude i o Štědrém dni. „Vždy nám jde o to, abychom mohli všechny děti, které opravdu nevyžadují intenzivní péči pustit na svátky domů. Bohužel někdy to nejde, ale snažíme se rodičům vyjít maximálně vstříc. To znamená, že během toho dne mohou přijít v kteroukoliv hodinu a setrvat tady neomezený čas. Někdy je třeba pacient propuštěn domů jen na pár hodin. A pokud i tohle nejde, máme tady připravený stromeček, pod který můžou dát rodiče dárečky,“ doplnila Helena Strmeňová.